The premier destination for premium products

تی شرت پوششی برای تمام فصول!

تیشرت پوششی برای تمام فصول

تی شرت پوششی برای تمام فصول ، شاید با دیدن  این جمله کمی تعجب کنیم اما این واقعیتی تاریخی و بسیار قدیمی ست که از گذشته های دور هم در مورد انواع تی شرت گفته می شود. تی شرت از ابتدای تولید و معرفی به مصرف کنندگان، مانند امروز مورد استفاده نبود بلکه به عنوان نوعی لباس زیر مورد استفاده قرار می گرفت.

بیشتر بخوانید:  تیشرت این پوشاک جادویی!

انواع تی شرت و پوششی که به عنوان لباس زیر مورد استفاده بود هم برای پسرهای جوان و هم دخترهای جوان و نوجوان موجود بود و هر دو جنس زن و مرد، این نوع پوشش را فقط به عنوان پوششِ زیرین لباس اصلی استفاده می کردند، اما چه شد که تی شرت ها به شکل امروزین خود در آمده و هم اکنون جزوِ یکی از اصلی ترین و مهم ترین پوشش های جامعه در آمدند؟

تی شرت به نوعی پیراهن و پوشش نیم تنه گفته می شود که برای پوشاندن قسمت بالایی یا نیم تنۀ بالایی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. تی شرت ها طبق قوانین مشخصی که از ابتدای تولیدشان وجود داشته باید دارای آستین های کوتاه، بدون یقه و همچنین بدون دکمه باشند اما امروزه این تعریف کمی تغییر کرده است و می بینیم که تیشرت های یقه دار، تی شرت های دکمه دار و یقه دار (پولوشرت) و… نیز به وفور و در طرح و رنگ های بسیار متنوع نیز موجود است.

هزاران طرح و رنگ از تی شرت ها در هر سایزی و برای هر سنی به وفور موجود است، از هر مارک و برندی که بخواهید. دیگر کار به جایی رسیده که هر تولیدکننده ای به راحتی و فقط با یک دستگاه برش و دوخت ساده به سرعت و با تمام توان خواهد توانست مدل های متنوعی از این پوشش جذاب را برای هر سلیقه ای تولید نماید.

تیشرت - تی شرت
تیشرت - تی شرت
تیشرت - تی شرت

تی شرت چرخش از زیر به رو!

و اما چطور شد که تی شرت به عنوان نوعی لباس زیر، امروزه به عنوان لباس اصلی مورد استفاده قرار می گیرد؟ تقریباً ۲ سال پس از اینکه اولین مدل ها و طرح های تی شرت در قرن ۲۰ میلادی توسط تولیدکنندگان محدود آن زمان به بازار عرضه شد، برخی از کمپانی های تبلیغاتی که به عنوان مشاورین بازاریابی همین تولیدکنندگان در کنار آنها اقدام به مشاوره های گوناگون در زمینه های مختلف می کردند، پیشنهادات متنوعی برای انجام تبلیغات گسترده مطرح کردند.

یکی از پیشنهادات آنها این بود که می توان از همین تولیدات بسیار زیاد و متنوع تی شرت در این شرکت ها با چاپ برند و نام کمپانی و شرکت تولیدکنندۀ آنها، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار مؤثر و مهم استفاده کرد تا به این شیوه بتوان حتی در سایر کشورها نیز مشتریان بیشتری را جذب کرد.

تیشرت - تی شرت

با توجه به اینکه در آن سال ها فقط نام کمپانی و شرکت تولیدکنندۀ تی شرت ها به صورتی کاملاً کوچک و محدود در زیر یقه یا انتهای پایینی لباس درج می شد، آنچنان بردِ تبلیغاتی برای شرکت نداشت و آنها به این نتیجه رسیدند که می بایستی این آرم ها با ابعاد بزرگتر و کاملاً مشخص تر در پشت یا جلوی تی شرت ها چاپ شوند.

دقیقاً پس از این تغییر رویه در تولید تی شرت ها بود که به تدریج و اما به سرعت این لباس ها به لباس های اصلی و پوشش رویی تبدیل شدند. نه تنها خود کمپانی ها بلکه مصرف کنندگان نیز به شدت به این امر تمایل نشان دادند و اینگونه شد که تیشرت به یکی از مهم ترین، زیباترین و پر طرفدارترین لباس های مخصوص جوانان و نوجوانان تبدیل شد.

و اما اکنون اوضاع کاملاً تغییر کرده است. دیگر نمی توان حتی تعداد شرکت های تولید کنندۀ تی شرت در سراسر جهان را حتی سرشماری کرد و آماری درست از تعداد آنها ارائه داد. فقط در کشوری مانند چین که به غول سرسام آور تولیدات متنوع و هزار رنگ معروف است و در شهر بندری شانگهای بیش از ۲۰۰۰ تولیدکنندۀ کوچک و بزرگ خانگی و شرکتی، به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال تولید ۱۰۰ ها هزار تی شرت متنوع و رنگارنگ هستند.

اگر بخواهیم از نظر سطح علاقمندی و جذابیت پوشش جوانانه، لباس ها را رتبه بندی کنیم مطمئناً تی شرت ها در صدر این لیست قرار دارند، برای هر دو جنس دختر و پسر.

تفاوت تی شرت ها و پولوشرت ها

در دنیای جذاب و رنگارنگ لباس ها، این کمپانی ها و مراکز طراحی آنها هستند که حرف اول را می زنند و سلیقۀ مخاطب را آن گونه که خود می خواهند به هر سویی که دوست داشته باشند سوق می دهند؛ در زمینۀ تی شرت و انواع آن هم داستان دقیقاً به همین شکل است.

همان گونه که گفتیم بر طبق تعریف و قانون اولیۀ در تولید تی شرت، این لباس ها می بایستی آستین کوتاه، بدون یقه و همچنین بدون دکمه باشند. البته امروزه و در دنیای جدید ما، استثنائات فراوانی وجود دارد که در زمینۀ تولید تیشرت نیز همین گونه بوده و گاهی طرح هایی برخلاف این قانون اولیه و مشخص تولید می شود که باز هم نام تی شرت بر روی آنها گذاشته می شود.

و اما پولوشرت:

پس از سال های متمادی تولید انواع تی شرت، به تدریج لباس هایی دقیقاً با همان شکل و فرم اما همراه با یقه و دارای دکمه (معمولاً ۳ دکمه) توسط برخی شرکت های تولیدی به بازار عرضه شد. این لباس های جدید و زیبا که البته به محض ورود به بازار از طرفداران بسیار زیادی نیز برخوردار شد را «پولوشرت» می نامند.

پولوشرت ها دقیقاً همان تیشرت ها هستند تنها با چند دکمه و یک یقه اضافه تر. از نظر طرح و رنگ نیز تقریباً در یک سطح هستند و توانایی ارضاء کردن نوعی دیگر از سلیقه ها را خواهند داشت.

آیا تی شرت پوششی مناسب برای خانم هاست؟

این سؤالی ست که بسیاری از خانم ها از خود می پرسند! شاید به علت نوع فیزیک بدنی در خانم ها برخی تمایل به استفاده از پوشش تی شرت نداشته باشند؛ اما تقریباً در تمامی کشورهای اروپایی و آمریکایی و همچنین کشورهای آسیایی، خانمها نیز به شدت و با تمام علاقه از تی شرت به عنوان لباسی زیبا استفاده می کنند.

البته در کشور ما به دلیل نوع فرهنگ متفاوت و پوشش رسمی تر در جامعه، امکان استفاده از چنین پوششی برای خانمها در جامعه وجود ندارد مگر در محافل دوستانه و خصوصی؛ اما برای رفع همین نیاز خصوصی هم بازار بسیار داغ و البته پرپولی در جریان است که هیچ دست کمی از سایر کشورها ندارد.

کدام طرح های تی شرت بیشتر مورد توجه و استقبال است؟

پاسخ به این سؤال به شدت مشکل خواهد بود زیرا در دنیای پر طرح و رنگ تی شرت ها نمی توان طرح یا مدلی خاص را به عنوان برترین طرح در نظر گرفت اما به هر حال با کمی دقت و توجه شاید بتوان به برخی نتایج مناسب دست یافت.

امروزه و در سال ۲۰۱۸ میلادی با توجه به رونق بسیار زیاد شبکه های مد و فشن ماهواره ای و تبلیغات شبانه روزی و خیره کنندۀ آنها، بیشتر آن دسته از تی شرت هایی مورد استقبال جوانان و نسل امروز است که دارای طرح هایی کاملاً هجومی و غیرمتعارف باشد. منظور از هجومی، طرح هایی ست که در هر زمانی که رونمایی شوند نسبت به زمانِ خود، باز هم جلوتر خواهند بود!

استفاده از طرح های تخیلی و نیز تصاویر ترکیبی از هنر و مدرنیته، شاکلۀ چنین تی شرت های پرطرفداری را تشکیل می دهد که به سبب همین مختلط بودن طرح ها با یکدیگر به شدت مورد توجه و علاقۀ نسل جوان و البته نوجوان خواهد بود.

طرح هایی از تار عنکبوت در کنار هاله ای از یک جمجمۀ نامشخص و محو در آن و یا استفاده از یک طرح ماسکِ به اصطلاح ترسناک همراه با طرح مهری از دوران باستان و یا طرح هایی در همین زمینه به این شکل که یا از زمان خود بسیار جلوتر هستند و یا بسیار عقب تر.

چنین طرح هایی امروزه به وفور مورد توجه قرار دارند خصوصاً در کشورهای غربی و صد البته به طبعِ آنها سایر کشورهای جهان هم از این تی شرت های عجیب و غریب به شدت استقبال می کنند.

میزان فروش این چنین طرح هایی نیز بسیار زیاد و سهمگین خواهد بود خصوصاً اینکه رد پای بسیاری از برندهای مطرح مانند «کاوالی»، «آرمانی» و ده ها برند مطرح پوشاک دیگر هم در تولید آنها دیده می شود. کمپانی هایی بسیار مطرح و لاکچری در زمینۀ تولید پوشاک خاص و مورد علاقۀ متمولان و ثروتمندان جامعه که دست بر روی هر چیزی بگذارند، آن را تا اوج شهرت و برتری سوق خواهند داد.

به عنوان مثال میزان فروش فقط یکی از کمپانی های مطرح تولید و معرفی پوشاک برتر فرانسوی به نام «شانل» که از شهرت و قدمت بسیار بالای جهانی در زمینۀ تولید پوشاک، عطریات و جواهرآلات بسیار لاکچری و گران‌قیمت برخوردار است و از سال ۱۹۰۹ میلادی تا کنون در حال فعالیتی سخت و سنگین در سطح جهانی است، در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی در حدی بوده که می توان میزان سودآوری آن را حتی با یکی از برترین کمپانی های خودروسازی آلمان یعنی بی ام دبلیو مقایسه کرد!

صنعت پوشاک امروزه یکی از پرسودترین و پرمنفعت ترین مشاغل دنیاست که میزان و حجم مبادلات مالی در آن با توجه به دسترسی به کشورهای متعدد با استفاده از قوانین بسیار معتبر و دقیق تجارت دنیای آزاد، توانسته صدها شرکت کوچک و بزرگ را تا حدی رشد و ارتقاء دهد که از نظر سودآوری و قدرت مالی، توانایی رقابت با برترین و بزرگ ترین صنایع جهان را داشته باشند.

آشنایی با یکی از بهترین تی شرت های روز

شاید خالی از لطف نباشد که در این قسمت کمی هم با یکی از برترین برندها و یکی از مدل ها و جنس های تی شرت مردانه آشنا شویم. البته برترین و بهترین بودن یک جنس یا مدل، امری کاملاً سلیقه ایست و ممکن است برخی افراد مدل های دیگری را مد نظر داشته باشند، اما سعی کرده ایم اینجا و در این قسمت برای آشنایی با یکی از بهترین تی شرت ها اقدام کنیم.

برند «جین وست» (Jeans West) و تی شرت نخی مردانه جین وست

«جین وست» (Jeans West) یکی از مطرح ترین و نام آشناترین کمپانی های استرالیایی تولید پوشاک بسیار مرغوب در جهان است که دفتر مرکزی آن در شهر پرث Perth استرالیا قرار دارد. این برند محبوب هم اکنون در بیش از ۱۵۰ شعبۀ بسیار بزرگ و معروف خود در سراسر جهان اقدام به فروش انواع پوشاک از جمله تی شرت می نماید.

تی شرت های مردانه و نخی جین وست به شدت معروف و زبان زد هستند و هر کدام از آنها با کیفیتی بی نظیر تولید و عرضه می شوند. تی شرت هایی از جنس پارچه هایی مقاوم به نام «ویسکوز» و «اسپندکس» و همچنین «الیاف بسیار مرغوب و مقاوم پنبه» که در زیبایی و لطافت به شدت معروف و مشهورند. بی دلیل هم نیست که از خود استرالیا تا قلب اروپا و آمریکا و همچنین کشورهای آسیایی و البته خاورمیانه می توان به وفور این مدل از تی شرت ها را البته با قیمت خاص خود خریداری کرد.

این تی شرت های معروف و مرغوب جین وست در مدل ها و طرح های متنوع توسط بسیاری از فروشگاه های آنلاین نیز ارائه می شوند.

به هر حال دنیای زیبا و رنگارنگ تی شرت ها، مملو از سرزندگی، تولید و عرضۀ طرح های جدید، نو و بروز است و شاید یکی از مهم ترین دلایل ماندگاری و اوج گرفتن دنیای تی شرت ها هم همین متحول شدن همراه با سرعت خیره کنندۀ جهانی باشد.

فروشگاه اینترنتی جانلوئیجی

تی شرت پوششی برای تمام فصول!

4 (79.22%) 51 رای

نظرات

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

error: هشدار: کپی برداری از محتوای سایت غیرقانونی میباشد !!