The premier destination for premium products

پولوشرت یا پولیشرت دقیقا یعنی چه؟؟

پولوشرت یا پولیشرت و هرآنچه باید درباره ی آن بدانید

قطعاً به محض دیدن یا شنیدن کلمۀ « شرت » یاد لباس و پیراهن های معروف و همیشگی می افتیم اما امروزه تنوع و گوناگونی لباس ها و مدهای مختلف آنچنان فراوان و شاید گاهی هم گیج کننده شده که دیگر نمی توان فقط به همین یک کلمۀ « شرت » بسنده کرد بلکه با اضافه کردن پیشوندهای مختلف به این کلمه، صدها مدل و طرح و رنگ زیبا از پوشاک متولد خواهد شد، دقیقاً مانند پولوشرت یا همان پولیشرت که می توان گفت امروزه یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین انواع پوشاک است.

در گذشته های نه چندان دور به سبب محدود بودن ابزار و ادوات طراحی لباس و پوشاک، شاید اگر مدل خاص و جدیدی در دنیای فشن رونمایی و معرفی می شد، تعداد طرح هایی که توسط تولیدکننده ارائه می شد در حد و اندازه های امروز نبود. امروزه به کمک انواع نرم افزار و ابزار طراحی، از هر نوع پوشاک صدها طرح و رنگ مختلف تولید و عرضه می شود که می توان گفت پولوشرت از متنوع ترین و زیباترین آنهاست.

پولیشرت - پولوشرت
پولیشرت - پولوشرت

معنا و مفهوم پولوشرت

پولیشرت - پولوشرت

معنا و مفهوم « پولوشرت »

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از کلمۀ پولوشرت یا پولیشرت ارائه کنیم باید گفت به نوعی از پوشاک بالاتنه گفته می شود که از جنس پنبه و کشفباف بوده، با آستین های کوتاه همراه با یقه و سه دکمه. به چنین پوشاکی پولوشرت گفته می شود که البته دارای قدمتی بسیار زیاد است و متولد شدنش مربوط به زمانۀ ما نیست بلکه در این زمانه، رنگ و لعاب بیشتری گرفته است.

در واقع طراحی و معرفی پولوشـرت به حدوداً ۹۰ سال قبل باز می گردد زمانی که کمپانی مطرح و نامدار « لاگوست » اقدام به طراحی نوعی پوشاک برای تنیسورها کرد، تنیسورهای که « رنه لاگوست » صاحب کمپانی و برندِ لاگوست نیز یکی از همان افراد بود. سپس و در سال ۱۹۷۲ در اقدامی کامل کننده «رالف لورن» که یکی از طراحان خبره و مطرح آمریکایی بود با طراحی چند طرح جدید از پولوشرت اقدام به راه اندازی کارخانه یا بهتر است بگوییم تولیدی کوچکی کرد تا این طرح ها را تولید نماید. پس از این زمان بود که پولوشـرت ها به ناگاه اوج گرفته و از آن حالت سکون و شاید تولیدات کم و محدود در آمدند.

و اما امروزه معادلات کاملاً تغییر کرده و نمی توان پولوشـرت ها را فقط یک لباس اسپرت برای خوشگذرانی های دوستانه در دل طبیعت یا گشت زنی های خیابانی دانست بلکه به نوعی لباس تقریباً رسمی تبدیل شده که می توان آن را حتی با انواع کت اسپرت و شلوارهای جین به زیبایی هر چه تمامتر سِت کرد.

پولیشرت - پولوشرت
پولیشرت - پولوشرت
پولیشرت - پولوشرت

چند نوع پولوشرت تا کنون تولید شده است؟

باید بگوییم تاکنون شاید بیش از ۲۰۰ طرح مختلف از پولیشرت ها تولید شده است که هر کدام از این طرح ها را می توان در دهها رنگ متنوع و مختلف تولید کرد تا پاسخگوی تمامی سلیقه ها باشد. برخی از این طرح های زیبا از پولوشرت از این قرارند:

 

پولوشرت یقه رنگی

در این نوع از پولوشـرت، رنگ یقه با رنگ خود پولوشرت فرق داشته و با رنگی مختلف تولید و عرضه می شود. همین تضاد در نوع رنگ به جذابیت و خاص بودن آن خواهد افزود. فقط همین مدل از پولوشـرت را می توان در صدها رنگ گوناگون برای پاسخگویی به هر سلیقه ای تولید کرد. این پولیشرتها را می توان هم برای مجالس رسمی و نیمه رسمی و هم برای محافل ورزشی استفاده کرد.

 

پولوشرت راه راه

پولوشرت راه راه هم از جذاب ترین و زیباترین مدل های پولوشـرت در دنیای جوانان هستند. این مدل از پولوشـرت ها را می توان با بسیاری از شلوارهای جین با رنگ های متنوع پوشید. در واقع پولوشرتهای راه راه به سبب تنوع رنگی که دارند برای بسیاری از افراد در هر سنی، جذابند و از میزان فروش بالایی هم برخوردارند.

 

پولوشرت تک رنگ

بسیاری از افراد تمایل چندانی به پوشیدن لباس های چند رنگ با طرح ها مختلف ندارند و ترجیح می دهند پیراهن یا پولیشرت خود را تک رنگ انتخاب کنند چون اینگونه طرح ها را می توان به حتی در برخی مجالس رسمی هم پوشید زیرا دارای طراحی های عجیب و جلف نیست. به عنوان مثال پولوشرت مشکی، یکی از جذاب ترین و سنگین ترین طرح هاست که بسیاری از جوانان شیک پوش به سمت آن گرایش عجیبی دارند و آن را به عنوان «تک پوشاکِ محبوب خود» می پندارند.

همچنین رنگ سفید پولوشـرت نیز یکی دیگر از جذاب ترین طرح های پولوشـرت تک رنگ است که به شدت طرفداران فراوانی دارد. این طرح از پولیشرت را هم می توان به راحتی با هر شلواری سِت کرد و حتی در مکان های ورزشی نیز می توان آن را به تن کرد.

 

فروشگاه اینترنتی جانلوئیجی

نویسنده: طیب عالی

پولوشرت یا پولیشرت دقیقا یعنی چه؟؟

3.7 (73.1%) 58 رای

نظرات

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

error: هشدار: کپی برداری از محتوای سایت غیرقانونی میباشد !!